Pousada Floripa Panoramica
Hotellet Pousada Floripa Panoramica Florianópolis är beläget bara 1 km från Conceição-lagunen och mindre än 5 minuters gångavstånd från Canto dos Aracas.
Detta hotell ligger i distriktet Lagoa da Conceicao, och 4 km från Joaquina sanddyner. Joaquina-stranden kan också hittas cirka 10 minuters bilresa från hotellet. Järnvägsstationen Main Bus är belägen cirka 10 km bort.
Rummen har matplats tillsammans med luftkonditionering, samt plattskärms-TV med satellitkanaler. Rummen erbjuder separat toalett och dusch i badrummen. Badrummen erbjuder bekvämligheter som badlakan och handdukar, och inkluderar även en separat toalett och en dusch.
När du bor på Pousada Floripa Panoramica i Florianópolis kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Restaurante Marques da Lagoa, som ligger ungefär 5 minuters promenad bort, eller Kaifu Sushi Bar på 5 minuters gångavstånd.
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats18 km
- Tågstationer
- Main Bus Station10 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Husdjur tillåtna
På rummet
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Pousada Floripa Panoramica?
Mellan Florianopolis flygplats och hotellet Pousada Floripa Panoramica är det 20 km. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Pousada Floripa Panoramica?
Gästerna på hotellet Pousada Floripa Panoramica måste checka ut till 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Floripa Panoramica?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Pousada Floripa Panoramica är 60$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.